Často se nás ptáte

Australan Thomas Bowen, původně masér – samouk, se stal vyhlášeným léčitelem a pomocí své neustále zdokonalované metody dokázal pomoci více než třinácti tisícům klientů za rok. Jeho metoda spočívá ve specifickém, velice jemném pohybu přes konkrétní body, které jsou často křižovatkou krevních a lymfatických cév s nervovými vlákny a meridiány. Pracuje se svaly a fasciemi, které pohybem stimuluje k relaxaci. Uvolněné myofasciální struktury umožňují zlepšení krevního oběhu, lymfatické drenáže či vodivosti nervových vzruchů. Technika působí na úrovni fyzikální (stimulací krevního a lymfatického oběhu a šetrným drážděním nervových zakončení), chemické (drážděním nervových zakončení udržuje či pomáhá obnovit integritu periferií s centrální nervovou soustavou) i psychické a emocionální. V navozené relaxaci uplatňuje tělo samohojivé procesy, technika tak působí celostně a při nápravě životního stylu (odhalení a vyřazení příčin potíží) velmi dlouhodobě až trvale.

Na klasickou masáž se, prosím, neobjednávejte, trpíte-li akutním zánětlivým procesem, virovým onemocněním, osteoporózou, onkologickým onemocněním, jste-li těhotná, po požití alkoholu, při akutních psychozách, úrazu nebo 6 týdnů po operaci, kornatění tepen, užívání léku proti srážlivosti krve a léčbě antibiotiky minimálně 10 dní po ukončení užívání a po rozhodnutí lékaře, že jste zdrav(ý)(á).

Máte-li těžkou, bolestivou menstruaci, vysoký nebo příliš nízký krevní tlak, cukrovku, onemocnění jater, ledvin, zvýšenou funkci štítné žlázy, arytmii, neinfekční kožní onemocnění (ekzém, lupénka) anebo onkologické onemocnění v remisi, lze absolvovat masáž se souhlasem lékaře.

Na lymfatickou masáž se, prosím, neobjednávejte, trpíte-li na onemocnění ledvin, štítné žlázy, onkologické onemocnění, při zánětech, orgánových otocích, poškození kůže, v těhotenství, nemocích srdce a epilepsii. Při zeleném zákalu je třeba souhlas lékaře.

Ano, po porodu je lymfatická masáž vhodná. Při kojení je ale třeba počítat s tím, že se škodliviny vyplavují do mléka, které potom zhořkne a stává se pro dítě nepitelným (a samozřejmě nezdravým). V případě kojení je proto nutné potřebné množství mléka předem odstříkat a uskladnit v mrazáku.

Na masáž lávovými kameny se, prosím, neobjednávejte, jste-li hypersensitivní na teplo, máte-li infekční onemocnění, kožní problémy, křečové žíly, onemocnění srdce, vysoký krevní tlak, cukrovku, epilepsii, silnou a bolestivou menstruaci, berete-li léky na potlačení imunity nebo léky na psychiku, nebo jste-li těhotná.

Na protimigrénovou masáž se, prosím, neobjednávejte, trpíte-li místním zraněním, onkologickým nebo akutním zánětlivým či virovým onemocněním.

Na baňkování se, prosím, neobjednávejte, trpíte-li krvácivými stavy, poruchami srážlivosti krve, máte-li křehké cévní vlásečnice (modřinovitost), jste-li těhotná, silně vyčerpaná(ý) nebo máte kožní onemocnění, onkologické onemocnění, srdeční onemocnění, jaterní onemocnění, těžkou psychickou poruchu, těžké otoky nebo úraz, který mohl zasáhnout cévy.

Obecně lze říci, že preventivně stačí jednou za měsíc.. Máte-li potíže, lze dle zdravotní stavu a snášení masáže dvakrát v měsíci. Při zvýšené fyzické námaze, jako je třeba sport a práce, lze při dobrém zdraví chodit každý týden. Vždy uzpůsobím druh a intenzitu masáže vašim potřebám.

Lymfatickou masáž celotělovou je při příkladném zdraví dostačující absolvovat jeden krát za dva roky, při nepříkladném zdraví jako celkovou kúru individuálně nastavenou dvakrát ročně, při výrazných potížích je třeba poradit se s ošetřujícím lékařem.

Bowenovu techniku je třeba vždy nasadit individudálně dle vašich potřeb, intenzita se ale časem ustaluje, a to i při akutních i chronických problémech, na zhruba po čtyřech týdnech.

  • Pijte dostatek vody.
  • Nejezte minimálně hodinu před masáží nebo jen něco opravdu lehkého.
  • Nepijte alkohol, neužívejte drogy ani psychotropní látky.
  • Před lymfatickou masáži hlavy nepoužívejte líčení ani krémy, nechte svou pleť čistou, aby nebyl lymfatický systém zatížen víc, než je nutné.

Pijte dostatek tekutin, nejlépe čisté vody, pomůžete tak rychlejšímu vyplavení uvolněných toxinů. Bez dostatku čisté vody nejsou játra ani ledviny schopny dostatečně pracovat, toxiny se pak můžou usadit, kde jich není třeba.

Nepijte alkohol, alkohol zaměstná přednostně játra, která pak nemají čas na zpracování toxinů vyplavených z měkkých tkání. U lymfatické masáže platí toto dvojnásob! Pití alkoholu v den ošetření Bowenovou technikou vyrušuje její účinky.

Je-li to možné, snažte se odpočívat. Další těžká práce svalů produkuje další zplodiny látkové výměny, které momentálně nemají detoxikační orgány čas řešit.

Po lymfatické masáži jsou nevhodné procedury jako je saunování, horké kameny, parafín, bahenní zábaly, hypertermické koupele (nad 36 stupňů), solux a baňkování.

Po Bowenově technice byste neměli absolvovat žádnou jinou techniku (masáž, fyzioterapie, akupunktura, shiatzu apod.) po dobu následujících  3 dnů. V den ošetření, do té doby, než půjdete spát, není vhodné sedět déle než 30 minut. Stačí se v těchto intervalech protáhnout, obejít pokoj apod. Doporučuje se procházka. Důrazně se nedoporučuje intenzivní cvičení ani fyzicky náročná práce, saunování, koupel ani sprcha v horké vodě ani jiné tepelné procedury, a také se důrazně nedoporučuje pít alkohol (alkohol nastartované procesy vyruší!) V případě, že se objednáte na Bowenovu techniku, bude vám toto zopakováno, takže si to nemusíte nyní zapamatovat :).

Nejsou známy kontraindikace. Při onkologických onemocněních se, prosím, poraďte s lékařem.

Masáž se dá přizpůsobit každému věku.

Těhotným a kojícím ženám vřele doporučuji Bowenovu techniku, která je bezbolestná, šetrná, bezpečná, snižuje bolest a zvyšuje flexibilitu svalů. Navíc pomáhá udržovat tělo v rovnováze a pozitivně působí na psychickou stabilitu.

Masáž ulevuje od bolestí pohybového aparátu vzniklých po zvýšené dlouhodobé i jednorázové námaze anebo naopak dlouhodobě opakovaných stereotypních pohybech i nepohybech. Masáží nejprve svaly “vyždímáme”, čímž je zbavíme kyselých zplodin látkové výměny, kterých se neumí zbavit samy, jsou-li v křeči (a to bez živin a kyslíku jsou), a ony pak “nacucnou” novou krev, která obsahuje živiny a kyslík. Rozvolnění svalů navíc napomáhá i k  rozvolnění kloubních struktur, neboť uvolněný sval umí být delší než sval neuvolněný, a stažený sval stahuje i kloub, který se pod tlakem odírá a opotřebovává. Svaly upínající se na páteř mají bez dostatečné látkové výměny tendenci otékat a otokem či jen kontrakcí dokáží vytvořit blokády a nervová uskřinutí, či přímo uskřípnutí nervů, které zajišťují správnou funkci orgánů. Masáž tedy dokáže mnohdy pomoci s úlevou od nejrůznějších potíží, které blokády páteře dokáží vytvořit, jako je např. migréna a jiné bolesti hlavy, některé druhy dýchacích potíží, trávících potíží, gynekologických potíží a přenesených bolestí. S nadsázkou lze říci, že masáž je vhodná vždy, neurčí-li lékař jinak. A při vážných potížích a onemocněních, které jsou kontraindikací klasické masáže, je tu vždy Bowenova technika, která pracuje celostně s vynikajícími výsledky :).

Platby přijímám v hotovosti nebo pomocí QR kódu.

Masáže Nikola Havlíčková

IČ: 72837080

Adresa: Pardubická 532, Chrudim (mapa)

+420 739 544 262 nikolahavlickova123@email.cz

101 - Fyzická osoba podnikající dle živnostenského zákona

MÁTE DOTAZ? NAPIŠTE NÁM...

Váš prohlížeč (Internet Explorer) je zastaralý.

Již nevydává pro systém Windows žádné aktualizace. Stáhněte si jeden z těchto aktuálních, svobodných a vynikajících prohlížečů: